HABER

Yeni “The Crow” Filminin Çekimleri Ocak Ayında Başlıyor

James O’Barr’ın 1989 yılında yayınlanan çizgi romanı The Crow, bir kez daha sinemaya uyarlanıyor. Başrolde Jason Momoa’yı izleyeceğimiz filmin çekimleri önümüzdeki ocak ayında başlıyor.

1994 yılında Alex Proyas yönetmenliğinde sinemaya ilk kez uyarlanan The Crow, 90’ların sonlarında Kanada yapımı The Crow: Stairway to Heaven dizisiyle televizyona da uyarlanmıştı. Nişanlısıyla birlikte öldürülen bir gitaristin, bir yıl sonra bir karga tarafından hayata geri getirilmesi sonrasında da bu karakterin bir kahramana dönüşmesini konu eden The Crow‘un yeni uyarlamasının senarist ekibinde Avustralyalı müzisyen Nick Cave de bulunuyor.

Filmde başrolde karşımıza çıkacak olan Jason Momoa, son zamanlarda DC Comics’in film uyarlamalarında Aquaman karakteriyle karşımıza çıkıyor. İlk olarak Batman v Superman: Dawn Of Justice‘te kısa da olsa gördüğümüz söz konusu karakter, hem yoldaki Justice League filminde hem de solo Aquaman filminde izleyicilerle buluşacak.

Yeni The Crow filminin yönetmenliğini Corin Hardy üstleniyor. Bugüne dek birçok etkileyici kısa film yayınlayan Hardy, geçtiğimiz yıl ilk uzun metrajı olan The Hallow isimli korku filmiyle karşımıza çıkmıştı. Corin Hardy’nin filmografisinde The Prodigy, Paolo Nutini ve Biffy Clyro gibi isimler için çekilmiş video klipler de bulunuyor.

Kaynak (Bantmag)

POPÜLER HABERLER

To Top
css.php