Yanında Sigara İçilince Öksüren Reklam Panosu

Sigaranın sağlığa olan zararlarından bahsetmenin artık pek bir anlam ifade etmediğini fark eden sağlıkçılar olmalı ki konuyla ilgili reklamlar da bu doğrultuda şekillenmeye başladı bile.


Apotek Hjärtat isimli İsveçli eczane firması daha önce 2014 yılında saç ürünlerini tanıtmak üzere aynı yöntemi kullanmış ve oldukça başarılı dönüşler almışlardı.

5332781f4f342e00cf67d677d9e5e790.gif

Şimdi ise sigara kullanıcılarına yönelik etkili bir çalışma başlattılar.

Panoların içerisinde yer alan sensörler sayesinde panonun yakınından sigara içen kişiyi algılıyor ve panodaki kişi öksürmeye başlıyor. Öksürdükten sonra 'Yeni yıl, yeni kararlar' yazısıyla birlikte, reklamı olan nikotin sakızı beliriyor.

Bu panolar için başta Stockholm olmak üzere, İsveç'in en çok sigara içilen noktaları olan belli başlı şehirler seçilerek yerleştirilmiş.

Dünya sağlık örgütüne göre yılda 6 milyon kişi sigara yüzünden ölüyor. Teşvik edici bu proje sayesinde sigara içenlerin oranında azalma olması bekleniyor.

Bana kalırsa, sigara içen kişilerin çevresindekilere karşı ne kadar duyarsız davranışlar sergilediği ve en kötüsü bu konuyla ilgili en ufak bir rahatsızlık hissetmeyip tüm bencillikleriyle kendilerini geçtim, başkalarına zarar verme lüksünü fazlasıyla yaşıyorlar. Kusura bakmayın ama halka açık yerlerde sigara içenler olarak suçlusunuz zaten 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=_Uj-MMAys4M

Pano yakınlarında sigara içenlerin tepkileri ise oldukça çeşitli. Bazıları panonun işleyişini anlamayarak sigara içmeye devam ediyor, bazıları ise sadece gülmekle yetiniyor.

Video, eczanenin facebook sayfasında Aralık ayında yayınlanma başladığından bugüne kadar ortalama 376.000 kez izlenmiş. Umarız ki izleyenler için gerçekten bir şey ifade etmeyi başarmıştır.

Yorumlar

yorum

BU YAZIYA EMOJİ İLE TEPKİ VER

Bayıldım Bayıldım
2
Bayıldım
Yapma bunu Yapma bunu
1
Yapma bunu
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Alkışlıyorum Alkışlıyorum
3
Alkışlıyorum

Yanında Sigara İçilince Öksüren Reklam Panosu

Giriş

Captcha!
Üye olmak ister misin?
üye ol

Şifreyi unuttum

Geri
Giriş

üye ol

Captcha!
Geri
Giriş
Choose A Format
Trivia quiz
Poll
Story
List
Open List
Ranked List
Meme
Video
Image