Ukraynalı Taraftarlardan Irkçı Saldırı


15 Eylül Perşembe günü saat 20.00’da başlayan, Ukrayna’nın Chornomorets isimli stadında oynanan Zorya Luhansk-Fenerbahçe UEFA Avrupa Ligi maçı öncesi taraftarlar arasında büyük olaylar yaşandı.

Takımı desteklemek için Ukrayna’ya giden Türk taraftarlar, Ukrayna’nın Odessa şehrinde yemek yerken futbol teröristlerinin saldırısına uğradı. Amigo Yücel (Genç Fenerbahçeliler Tribün Grubu lideri, kurucusu) Radyo Spor’a yaptığı açıklamalarda ”Zora taraftarları kapışalım mesajı yolladı, biz de karşılarına dikildik. Irkçı saldırılar oluyor.” diyerek bu olayların altındaki gizemi ortaya çıkarttı. Fenerbahçe taraftarlarına saldıran Ukraynalı taraftarlara 12 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Bu olaylar sırasında, Ukrayna’da üniversite öğrenimi gören Emin Şimşek, iddialara göre Türkiye’de tedavi görmek istemiş ancak pilotun kendisini kabul etmemesi nedeniyle Ukrayna’da kalmıştı. Emin Şimşek’in, olaylar sırasında çok ağır yaralanması ve  kendisine uçak tahsis edilmediği için birçok taraftarın tepki göstermesine neden oldu.  Odessa Başkonsolosluğu, Emin Şimşek’in tedavisinin Ukrayna’da yapılabileceğini, bu yüzden ambulans uçak tahsis edilemediğini açıkladı.

Fenerbahçe taraftarlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bir daha böyle saldırıların dünya futbol tarihinde yaşanmamasını temenni ediyoruz.

Yorumlar

yorum

BU YAZIYA EMOJİ İLE TEPKİ VER

Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Yapma bunu Yapma bunu
0
Yapma bunu
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Alkışlıyorum Alkışlıyorum
0
Alkışlıyorum

Ukraynalı Taraftarlardan Irkçı Saldırı

Giriş

Captcha!
Üye olmak ister misin?
üye ol

Şifreyi unuttum

Geri
Giriş

üye ol

Captcha!
Geri
Giriş
Choose A Format
Trivia quiz
Poll
Story
List
Open List
Ranked List
Meme
Video
Image