Tuzun 10 Farklı Kullanım Alanı


Hayatımızın vazgeçilmezlerinden olan, bir tutamıyla yemeğin tadını çok farklı boyutlara çıkaran tuzun 10 farklı kullanım alanını sizler için derledim. Bakalım tuzu yemek dışında nerelerde kullanabilirmişiz?

1. Karıncaları Kovmak İçin

Her yerde karşımıza çıkan ve öldürmek istemediğimiz karıncaları evimizden uzaklaştırmak için; pencere eşikleri üzerine, kapı kenarlarına tuz serpin bu onları dışarıda tutmak için ideal bir yol olucaktır.

karinca

2. Bahçemizde bulunan Yabanı Otlar mı var?

Bahçemizde istenmeyen yabani otlar mı türedi? Hemen çimlerin üzerine tuz serpin ve üzerine sıcak su dökün. Bu aynı zamanda çevre dostu, ucuz ve oldukça etkili bir yoldur.

fft99_mf5326391

3. Pirelere Elveda demek için

Evimizde bir köpeğimiz var ve köpeğimizde pire mi var? Köpeğimizi, köpeğimizin kulübesini ve battaniyesini tuzlu su ile yıkayarak pireleri uzaklaştırabiliriz. (Eğer imkanınız var ise köpeğimizi veterinere götürerek pire ilacı alın. imkan yok ise bu yöntemi kullanabilirsiniz.)

kedi-kopek-bandanasi

4. Bu Yumurta Taze mi? Bayat mı?

Eğer evinizde tavuk beslemiyorsanız (Yumurtlayan cinslerden) ve sizde yumurtalarınızı benim gibi marketten alıyorsanız, Ve.. “ulan bu yumurta taze midir?” sorunsalı yaşıyorsanız eve geldiğimizde hemen 1 kap suyun içine bir kaşık tuz atıp eriyene kadar karıştıralım ve içine yumurtalamızı koyalım. Yumurtalarımız suyun içine batmışsa tazedır. Eğer suyun üzerinde ısrarla yüzmeye çalışıyorlarsa bayattır. 🙂 Anlaşılan elimizde tuzlu su dolu kap ile markete gitmek lazımmış.

easter-eggs-107-1024x650

5. Fırında yemeğin mi taştı?

Ocak ya da fırın, yemeğin altını açık bırakıp çıktık; Sonuçta ata sporumuz sayılır… Eve bir geldik ocağın üstü berbat ve kokuyor… Dert etmeyin. Dökülen yemeğin üzerine gerekli miktarda tuz dökün. Bu, yanık oluşumunun ve kötü yanık kokusunun önüne geçecektir.

kirli-ocak

6. Arı sokmasına karşı yatıştırıcı

Arının iğnesini çıkartıp hemen üzerine tuz basın bu iyi gelicektir.

ari-sokmasina-ne-iyi-gelir-690x399

7. Birden Başlayan Diş Ağrısı ve Evde İlacın Olmaması Durumunda

Tuzlu su ile yapacağınız ağız gargarası hem diş ağrılarını hafifletecek hemde iltihaplı damakları rahatlatacaktır. Eğer ağzınızda açık bir yaranız varsa bu yöntemi yapmayın. Unutmayın ki bu yöntem bir tedavi değildir ve en kısa zamanda bir diş hekimine gitmeniz sağlığınız için gereklidir.

nocanvas_daha-beyaz-disler-icin-yapmaniz-gerekenler-zemsi

8.Camların Buzlanmasını Önlemek

Arabamızın veya evimizin camlarını iç taraftan tuzlu su ile sildiğiniz takdirde dondurucu soğuklarda bile buz tutmasını engelemiş oluruz.

untitled-1-jpg

9. Lavabo yine mı tıkandı?

Evimizde tıkanmayı seven lavabomuz mu var? Hemen lavabo borusuna bol miktarda tuz dökün ve üzerine kaynar su dökün. Borudaki tıkanıklık açılacaktır.

tikanmis-lavabo-acma

10. Ayakları Rahatlamak Gerek

Yoğun bir günün sonunda yorulan ayaklarınızı  tuzlu suyla ovarak yıkayın. Yorgunluğunuzu aldığını göreceksiniz.

cocuk_ayak_mkle

Yorumlar

yorum

BU YAZIYA EMOJİ İLE TEPKİ VER

Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Yapma bunu Yapma bunu
0
Yapma bunu
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Alkışlıyorum Alkışlıyorum
0
Alkışlıyorum

Tuzun 10 Farklı Kullanım Alanı

Giriş

Captcha!
Üye olmak ister misin?
üye ol

Şifreyi unuttum

Geri
Giriş

üye ol

Captcha!
Geri
Giriş
Choose A Format
Trivia quiz
Poll
Story
List
Open List
Ranked List
Meme
Video
Image