TRT Spor Fenerbahçe’ye Küfür İçeren Reklam Yayınladı


Televizyon tarihi böylesine rezilliğe daha önce belki birçok kez şahit oldu ama son zamanlarda bunun kadar çok tepki toplamadı.

TRT Spor, Beşiktaş taraftarları için hazırladığı reklamda çok büyük bir hata yaptı. Reklamda Beşiktaş taraftarlarına ve tezahüratlarına yer verildi. Bu tezahüratlarda Beşiktaş taraftarları Fenerbahçe takımına ağır hakaret ediyordu.

Son zamanlarda Fenerbahçe takımına karşı yapılan bu saldırılar, bugün bir kez daha meydana geldi. Fenerbahçe taraftarları bu durumu kendilerine ve takımına ihanet olarak değerlendirdi. Twitter’da tepkilerini gösteren Fenerbahçe taraftarları #ŞerefsizTRTSpor hashtagi altında, TRT Spor’un bu yanlışı düzeltmesini, özür dilemesini asla kabul etmeyeceklerini dile getirdi. Ancak bir süre sonra en çok konuşulan tweet listesinde 2. sıradayken, bir anda sıradan kayboldu. Fenerbahçe taraftarları bu durumuda öfkeyle karşılayarak, tekrar bu hashtagin sıralamaya girmesini sağladı.

Daha öncedende, canlı yayında Aziz Yıldırım’ın konusu geçtiği esnada kamera arkasından küfür sesleri gelmesi sosyal medyaya ve televizyonculuk dünyasında çığ gibi büyümüş, çok büyük bir ses yaratmıştı.

Fenerbahçe’nin Until The Grave grubu, tıpkı Beyaz Futbol programı ile ilgili yayınladığı bildiride olduğu gibi bu olay hakkında da bir bildiri yayınladı ve tepkilere sertçe dile getirdiler.

Fenerbahçe’li taraftarlarının haklı tepkilerinden sonra TRT Spor, özür mesajı yayınladı. (Ne kadar kabul edilir, taraftarların öfkesini ne kadar dindirir merak söz konusu.) TRT Spor yayınladığı özür mesajında, ”Reklamın tüm unsurlarının UEFA’ya ait olduğunu ve UEFA tarafından kendilerine gönderildiğini” belirtti.

 

Beşiktaş için hazırlanan, Fenerbahçe’ye küfürlü tezahürat içeren reklam (Kınıyoruz.)

Yorumlar

yorum


BU YAZIYA EMOJİ İLE TEPKİ VER

Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Yapma bunu Yapma bunu
0
Yapma bunu
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Alkışlıyorum Alkışlıyorum
1
Alkışlıyorum

TRT Spor Fenerbahçe’ye Küfür İçeren Reklam Yayınladı

Giriş

Captcha!
Üye olmak ister misin?
üye ol

Şifreyi unuttum

Geri
Giriş

üye ol

Captcha!
Geri
Giriş
Choose A Format
Trivia quiz
Poll
Story
List
Open List
Ranked List
Meme
Video
Image