HABER

TRT Spor Fenerbahçe’ye Küfür İçeren Reklam Yayınladı

fenerbahce-logo_1lmd0emgjjx8a10lx12a6sondn

Televizyon tarihi böylesine rezilliğe daha önce belki birçok kez şahit oldu ama son zamanlarda bunun kadar çok tepki toplamadı.

TRT Spor, Beşiktaş taraftarları için hazırladığı reklamda çok büyük bir hata yaptı. Reklamda Beşiktaş taraftarlarına ve tezahüratlarına yer verildi. Bu tezahüratlarda Beşiktaş taraftarları Fenerbahçe takımına ağır hakaret ediyordu.

Son zamanlarda Fenerbahçe takımına karşı yapılan bu saldırılar, bugün bir kez daha meydana geldi. Fenerbahçe taraftarları bu durumu kendilerine ve takımına ihanet olarak değerlendirdi. Twitter’da tepkilerini gösteren Fenerbahçe taraftarları #ŞerefsizTRTSpor hashtagi altında, TRT Spor’un bu yanlışı düzeltmesini, özür dilemesini asla kabul etmeyeceklerini dile getirdi. Ancak bir süre sonra en çok konuşulan tweet listesinde 2. sıradayken, bir anda sıradan kayboldu. Fenerbahçe taraftarları bu durumuda öfkeyle karşılayarak, tekrar bu hashtagin sıralamaya girmesini sağladı.

Daha öncedende, canlı yayında Aziz Yıldırım’ın konusu geçtiği esnada kamera arkasından küfür sesleri gelmesi sosyal medyaya ve televizyonculuk dünyasında çığ gibi büyümüş, çok büyük bir ses yaratmıştı.

Fenerbahçe’nin Until The Grave grubu, tıpkı Beyaz Futbol programı ile ilgili yayınladığı bildiride olduğu gibi bu olay hakkında da bir bildiri yayınladı ve tepkilere sertçe dile getirdiler.

Fenerbahçe’li taraftarlarının haklı tepkilerinden sonra TRT Spor, özür mesajı yayınladı. (Ne kadar kabul edilir, taraftarların öfkesini ne kadar dindirir merak söz konusu.) TRT Spor yayınladığı özür mesajında, ”Reklamın tüm unsurlarının UEFA’ya ait olduğunu ve UEFA tarafından kendilerine gönderildiğini” belirtti.

 

Beşiktaş için hazırlanan, Fenerbahçe’ye küfürlü tezahürat içeren reklam (Kınıyoruz.)

POPÜLER HABERLER

To Top
css.php