Tesla vs Edison Savaşı Film Oluyor: The Current War


Tarihin en büyük ilmi savaşlarından biri olarak gösterebileceğimiz Tesla vs Edison savaşına Hollywood sonunda el attı. 2017 yılında gösterime girmesi beklenen filmin oyuncu kadrosu dahi şu anda heyecanlanmamız için yeterli.

Edison rolünü Sherlock rolüyle parlayan ve Dr. Strange rolüyle kariyerine farklı bir renk getiren Benedict Cumberbatch üstleniyor.

2

 

Nikola Tesla rolünü ise kariyerinin başlarında sayılabilecek Mad Max ve X-Men’den aşina olduğumuz Nicholas Hoult üstlenecek.

1

O tarihlerin bir başka etken ismi Tesla’nın patentlerini satın alarak alternatif akımın yayılmasına yardımcı olan mucit ve sanayici George Westinghouse rolünü ise Michael Shannon üstlenecek.

3

 

Filmin bu karmaşık akım savaşlarını nasıl işleyeceği merak konusu. Konuya yabancıysanız eğer ufak bir açıklama yapalım. Tesla, alternatif akımla bilim dünyasının bir çok karanlık odasını aydınlattı ve öncülük etti. Şu an bile yaptığı çalışmaların geçerliliğini koruyor olması onu bir efsane haline getirdi. Aynı dönemde yaşadığı Thomas Edison ise ticari zekasıyla ünlü, zengin bir mucit. Birisi alternatif akımın mucitliğini ve savunuculuğunu yaparken diğeri doğru akım taraftarı. Birisi insanlığın daha ucuz ve daha kaliteli bir şekilde elektriğe ulaşmasını savunuyorken diğerinin çıkar kaygısından başka vadettiği hiçbir şey yok. Filmin fragmanı yayınlandığında görüşmek dileğiyle.

Yorumlar

yorum

BU YAZIYA EMOJİ İLE TEPKİ VER

Bayıldım Bayıldım
11
Bayıldım
Yapma bunu Yapma bunu
3
Yapma bunu
Üzüldüm Üzüldüm
4
Üzüldüm
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Alkışlıyorum Alkışlıyorum
1
Alkışlıyorum

Tesla vs Edison Savaşı Film Oluyor: The Current War

Giriş

Captcha!
Üye olmak ister misin?
üye ol

Şifreyi unuttum

Geri
Giriş

üye ol

Captcha!
Geri
Giriş
Choose A Format
Trivia quiz
Poll
Story
List
Open List
Ranked List
Meme
Video
Image