Sonbaharın Geldiğini Anladığımız O Anlar


Yaz sezonunu biterken  hüzün, depresyon, yorgunluk, gibi duygu karmaşaları içerisinde buluruz kendimizi. Kimi yazı zaten sevmediği için halinden memnundur ama yazı seven biriyseniz çevrenize atarlanmak için haklı nedenler bulursunuz kendinizde. O her kötü ruh halimiz için, mevsim geçişi bahanesini de kullanabiliriz şimdi. Ama artık ne şıpır şıpır terlediğin için, ne de hava buz gibi olmadığı için herkesin bir şekilde kalbini kazanmıştır sonbahar. Ve öyle anlar var ki, işte o zamanlarda sonbaharın geldiğini iliklerinize kadar hissedersiniz. 

1 – Özellikle sabahları dışarı çıktığınızda hava eskisi kadar sıcak değildir. Ufak bir serinlik tüylerinizi ürpertebilir.

tuyleri_diken_diken_olmak_urpermek

 

2  – Havanın erken kararmaya başlamasıyla günlerin kısaldığını hissettiğiniz o ilk an..

gkyzndeki_karanlk_bulutlar

 

3 – Ne giyeceğin konusunda asla emin olamazsın. Biraz kalın giysen terletir, ince giysen üşürsün. Yanına aldığın hırkayı, günün 3/4’ünde elinde taşırsın. 

maxresdefault

 

4 –  Açık ayakkabı giymek artık bir risk teşkil eder, Hava güzel diye giydiğiniz açık ayakkabınız; her an başlayacak olan yağmur ile sizi yarı yolda bırakır, ama kapalı ayakkabıda da afakanlar basacaktır. 

victoria-beckham-stili-dolgu-topuklu-ayakkabilar

 

5 – Caddelerde sarı renk hakim olmaya, marketler de ise turunçgiller dizilmeye başlar. 

sonbahar8-1360x768

 

6  – Geceleri camları açık tutmak artık çok mümkün değildir. Yorgana bağlanacak olan serüvende, pike / battaniye arasında sıkışıp kalırsın.

Young Woman with Insomnia

7 – Sezon geçişi dönemlerinde mağazalara değinmiyorum bile. Yeni sezon alışverişi yapmak için doruk noktasında olan etiketler yüzünden elin daha çok boş döneceksin. Sezon sonu raflarından ise bir şey almak içinden gelmeyecek. Boşa giden zaman da cabası.

nazli-sultan-kayaaslan-kiyafeti-fiyati-4-eylul

 

8 – Sanırım işveren için de sevimsiz olan bu dönemde, mevsimin geçişine adapte olamayan bünyenin direnci düşer ve raporlu izinlerde ciddi artış gözlemlenir.

saglik-iletisim

 

9 – Dışarıda vakit geçirmek, kafelerin dışında oturmak artık daha keyiflidir. Çünkü hava hem çok soğuk değildir hem de güneş sizi artık pişirmez. Rahat rahat gıybet çevrilir.

photo-41

 

10 – Sıcak yüzünden yaşanan klima kavgaları biter. Artık pencere açmak bile yeterli olduğu için temiz havanın tadını daha çok çıkartabilirsin. 

003

 

 

 

Yorumlar

yorum

BU YAZIYA EMOJİ İLE TEPKİ VER

Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Yapma bunu Yapma bunu
1
Yapma bunu
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Alkışlıyorum Alkışlıyorum
0
Alkışlıyorum

Sonbaharın Geldiğini Anladığımız O Anlar

Giriş

Captcha!
Üye olmak ister misin?
üye ol

Şifreyi unuttum

Geri
Giriş

üye ol

Captcha!
Geri
Giriş
Choose A Format
Trivia quiz
Poll
Story
List
Open List
Ranked List
Meme
Video
Image