GALERİ

Pink Floyd – The Wall Filminin Kamera Arkasına Ait Bazı Fotoğrafları

Pink Floyd sevme şartıyla mı doğduk naptık bilmiyorum. Bazılarının sırf bu duruma muhalefet olmasından kaynaklı sevmemezlikten geldiğini bile düşünüyorum ama yine de sayıları sanırım çok azdır. Sonuçta bir döneme damgasını vurduğu gibi hala etkisini kaybetmemiş zamansız bir gruptur Pink Floyd. Dinleyenler, tarzına yakın olup aşina olanlar zaten grubun tavını, duruşunu, rengini de gayet iyi bilir. Albüm yapmak, turnelere çıkıp konserler vermek bir yana, aynı duyguyu filme yansıtmayı da ziyadesiyle becerebilmiş bir yapımdan bahsedeceğiz şimdi.

The Wall, İngiliz rock müzik topluluğu Pink Floyd’un 1979 yılında yayınladığı aynı adlı albüme 1982 yılında Alan Parker tarafından çekilen, animasyonları da olan,  fazla diyaloğu olmayan, albümün müziklerinin Hey You ve The Show Must Go On dışında tamamının bulunduğu bir film. Başoyuncu Bob Geldof’dur. Animasyonlar efsane sanatçı Gerald Scarfe tarafından yapılmıştır. Bir yabancılaşma duvarının örülüşünün ve yıkılışının anlatıldığı ve o duvarın; mutsuz, kendisinden nefret eden bir rock yıldızının kendi hayatını algılayışı ve dibe vuruşunu anlatan dışavurumcu, simgesel, stilize ve karanlık bir müzikaldir. Filmi biraz özetledikten sonra daha fazla laf ebeliği yapmadan bu filme ait kamera arkasından çekilmiş olan bazı fotoğraflarını paylaşalım.

İşte kamera arkasından filmi yansıtan bazı fotoğraflar;

alanparkerthewalldummyaslkdjfalskdjflas_465_310_int bobgeldofinsanealsdkjfalsdkjfalkjsdflk_465_310_int geldoffgoodbyeeyebrowsalsdkjalsdjkf_465_310_int geldoffpoolbloodthewallalsdkjalskdjlasdjf_465_310_int geldoffskinsthewallalsdkjfalsdkjflakjsdlsfj_465_310_int geldoffthewallasldkfalsdkfalskdfjpwelaskd_465_310_int geldofftransformationthewallasldkfjalskd_465_310_int hotelroomgeldofflookingdownalskdjflaksdj_465_310_int littlepinkplayingalsdkjalsdkjalsdkfj_465_310_int littlepinkrogerwatersmotherlaskdjfalksdjalsdf_465_310_int thewallblackandwhitephotoalskdflaksdjflasjdf_465_307_int warscenealsdkfjasldkjflasdlfjtrhewalllkjasl_465_310_int

POPÜLER HABERLER

To Top
css.php