SPOR

Otobüsleri Bozulunca Taraftar Otobüsüyle Gittiler

Pazar günü (28.08.2016), Süper Lig’ten bu sene 1.Lig’e düşen iki takım karşı karşıya geldi. Sivas Spor’a konuk olan Mersin İdman Yurdu evine 6-0 mağlup şekilde döndü. Maçın ilk yarısı 3-0,ikinci yarısı 6-0 sona erdi. Ligin ikinci haftasında Sivas Spor böylece ligte ilk galibiyetini alırken, Mersin İ.Y ikinci mağlubiyetinide alarak 0 puanla ligin son sırasına yerleşmiş oldu.

Mersin İ.Y taraftarları ve futbolcuları  maç sonunda  Mersin’e dönerken, futbolcuların bulunduğu takım otobüsü Kayseri’de arızalandı. Taraftarlar bu durumu farkedince futbolcuları taşıyan otobüsün önünde durdular. Futbolcuların beklemesini istemeyen taraftarlar, kendilerinin bulunduğu taraftarlar arasında ”deplasman otobüsü” denilen otobüsü futbolculara verdiler. Taraftarlar ise arızalanan takım otobüsünün yapılmasını beklediler. Şehirlerine takım otobüsü ile döndüler.

Mersin İ.Y geçen sene maddi yetersizlik sebebiyle Süper Lig’te kötü sonuçlar almaya başlamış, futbolcularla maddi kaynaklı sorunlar yaşanmış ve bu sebeple kümeye düşmüştü. Mersin İdman Yurdu taraftarları bugün, iş adamlarına ve şehrin önde gelen isimlerine hitaben takımın arkasında maddi olarak durulması için yürüyüş yaptı. Genç Mersin İdman Yurdu Tribün derneği ikinci başkanı Yusuf Göker, ”Zor bir süreç geçiriyoruz. Bir tane Mersin İdman Yurdu var, Mersin İdman Yurdu’na destek verilsin.” dedi.

Takımın oyuncusu Nurullah Kaya,kötü sonuca rağmen kendilerini yalnız bırakmayan taraftarlarına sosyal medya üzerinden takımı adına teşekkür ve özür mesajı yayınladı.

 

POPÜLER HABERLER

To Top
css.php