GENEL KÜLTÜR

Mrs.ELO’nun “Everyone with Everything” Albümü Çıktı!

mrselo

Elif Çağlar’ın Mr.ELO adıyla çıkardığı ilk albüm (EP), Everyone With Everything tüm dijital platformlarda yayında!

Elif Çağlar’ın Mrs.ELO adıyla çıkardığı ilk albüm (EP), Everyone with Everything tüm dijital platformlarda yayında!

Elif Çağlar, Türkiye’deki caz vokallerinin belki de en çok tanınanı. Tabii onun için “caz vokalisti” deyip geçmek olmaz. Bir yandan kendi şarkılarını yazıp besteliyor, albümlerini çıkarıyor, konserler veriyor; müthiş vokalinin yanında kendi tarzı olan iyi bir şair ve besteci; bir yandan mesela Kerem Görsev’le sahne alıp caz standartlarını söylüyor; diğer bir yandan da FOURinthePOCKET projesinde sahnede iki saat kalıp, nefes dahi almadan Rihanna bile söylüyor.

Tüm bu işleri aynı anda yürüten Elif Çağlar; şimdi de Mrs.ELO adıyla 3 parçadan oluşan bir elektronik müzik EP’si yayınladı. Albümdeki parçaların sözleri, müziği ve düzennlemesi kendisine ait. Ben bu yazıyı hazırlarken bilmem kaçıncı tekrarı dinliyorum. Bu albüm kalıplara, janralara sıkışmadan nasıl iyi müzik yapılabileceğinin belgelerinden sayılabilir.

Elektronik müzik deyince benim aklımda çok da hoş şeyler canlanmıyor doğrusu. Direkt aklıma gümbür gümbür basların arasında kaybolan ya da hiç var olmayan, stereotip bir müzik geliyor. Şüphesiz bu türün de iyi icracıları var ama genel hissiyatim bu yönde. Mrs.ELO’nun Everything with Everything albümüne bakacak olursak, parçalar her ne kadar dijital seslerden oluşsa da aşırı melodik, armonik, aşırı hipnonik, Elif’in sesiyle, sözleriyle; albümün hikayesiyle, bütüyle elektronik müzik janrını aşan, bu müziği sevmeyenlerin dahi tekrar tekrar dinleyeceği bir albüm olmuş.

Albümdeki parçalar ise sırasıyla şöyle:

  1. I’m Going to the Moon
  2. Everyone with Everything
  3. All Gone

Benim favori parçamsa All Gone. Dijital seslerin yarattığı puslu bir ufak kaos içinde çok tuhaf bir hüznü var bu parçanın. En azından bendeki hissiyatı bu oldu. (:

Albümü dijital platformlardan dinlemek ya da satın almak isterseniz:
iTunes: https://itunes.apple.com/tr/album/everyone-everything-single/id1170802271
Spotify: https://open.spotify.com/album/1oZUOtPfZC8pKwaBHamXUw
CdBaby: https://www.cdbaby.com/cd/mrselo

POPÜLER HABERLER

To Top
css.php