Leonardo DiCaprio Mars’a Gidiyor


Leonardo DiCaprio Mars’a gidiyor

Leonardo DiCaprio, Amerika Birleşik Devletleri başkanı Barack Obama ile görüştü. İklim değişikliğine odaklanan görüşmede Mars‘a yolculuk konusu da gündeme geldi.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Elon Musk, Uluslararası Uzay Konferansı‘nda Mars‘a dair öngörülerini açıklamıştı. Burada Mars’a gidecek ilk insanların ölmeye hazırlıklı olması gerektiğini dile getirmişti. Bunun yanında 2025‘e kadar bu yolculuğu gerçekleştirmeyi planladıklarını açıklamıştı. Leonardo DiCaprio’nun Obama ile görüşmesinde bu gelişme de gündeme geldi.

Doğaya düşkünlüğüyle bilinen DiCaprio yeni belgeseli Before the Flood ile izleyici karşısına çıkacak. Ünlü oyuncu bu filmin gösteriminden önce Obama ve iklim değişikliği uzmanı Dr. Katharine Hayhoe ile bir araya geldi. Doktor Hayhoe olayın bilimsel yönlerini açıklarken yaşadığımız tek bir dünya olduğunu ve ona sahip çıkmamız gerektiğini dile getirdi. Bu sohbet sırasında başka bir gezegene yani Mars’a gitmeyi delice bulduğunu da söyledi. Görüşmenin bu noktasında DiCaprio kendisinin programa yazıldığına dair bir şaka yaptı. Onun bu esprisi medyada “Leonardo DiCaprio Mars’a gidiyor!” şeklinde ele alındı. Ardından bu sözlerin sadece şaka olduğu ortaya çıktı. İşin aslı hayal kırıklığı yaratsa da Leonardo DiCaprio’nun Mars’a giden insanlar arasında olması gerektiğine inanan ya da en azından böyle bir filmle yeniden Oscar kazanabileceğini düşünenler azımsanamayacak kadar fazla.

leonardodicaprio

Yorumlar

yorum

BU YAZIYA EMOJİ İLE TEPKİ VER

Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Yapma bunu Yapma bunu
0
Yapma bunu
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Alkışlıyorum Alkışlıyorum
0
Alkışlıyorum

Leonardo DiCaprio Mars’a Gidiyor

Giriş

Captcha!
Üye olmak ister misin?
üye ol

Şifreyi unuttum

Geri
Giriş

üye ol

Captcha!
Geri
Giriş
Choose A Format
Trivia quiz
Poll
Story
List
Open List
Ranked List
Meme
Video
Image