Kristajel (Su Maymuncuğu) Nedir?


Kristajel, toprağın içindeki besleyici biyokimyasal işleyişi hızlandıran substratları tutan ve toprağın su tutma kapasitesini arttıran nanoteknoloji ürünüdür. Bitkilerin daha hızlı büyümesi için kullanılan, nötr pH’a sahip olan  kristajellerin çevreye karşı bir zararı yoktur. Birçoğumuzun üreyip  büyüdüğü için canlı olarak bildiği su maymuncukları aslında nanoteknoloji ile meydana çıkmıştır yani 🙂

Halk arasında su maymuncuğu olarak isimlendirilmektedir. Birbirinden farklı renklere sahip olan su maymuncukları, sayısı azken birden çoğalabilir ve büyüyebilirler. İlk boyutlarının 400 katı olabildiği söylenmektedir. Bitkiler için hava ve su takviyesi sağlayabilen, kristajeller çocuklar için eğlence kaynağı haline gelmiş durumda.

Yukarıda söylediğim gibi ”üreyip” büyümüyorlar tabii ki. Normal boylarının kat kat fazlası olan kristajeller, belirli genişliğe ve büyüklüğe sahip olunca bölünüyorlar. Biz nasıl midemize besin alıp kilo alıyorsak (ya da alamıyorsak 🙂 ) kristajeller de özellikleri gereği içerisine su aldıklarında büyüyorlar.

Su maymuncuklarının satış alanları o kadar geniştir ki nanoteknoloji ürünü olmalarına rağmen kırtasiye, bakkal, oyuncak dükkanı gibi yerlerden temin ediliyorlar. Özellikle çocuklara (yutulması vb. durumlarda) ölüm riskini getiren bu maymuncuklar için, ebeveynlerin bu konuda çok dikkatli olması gerekmektedir.

Yorumlar

yorum

BU YAZIYA EMOJİ İLE TEPKİ VER

Bayıldım Bayıldım
3
Bayıldım
Yapma bunu Yapma bunu
4
Yapma bunu
Üzüldüm Üzüldüm
7
Üzüldüm
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Alkışlıyorum Alkışlıyorum
10
Alkışlıyorum

Kristajel (Su Maymuncuğu) Nedir?

Giriş

Captcha!
Üye olmak ister misin?
üye ol

Şifreyi unuttum

Geri
Giriş

üye ol

Captcha!
Geri
Giriş
Choose A Format
Trivia quiz
Poll
Story
List
Open List
Ranked List
Meme
Video
Image