Kötü Sanat Müzesi


Sanata değişik bir boyut kazandıran Kötü Sanat Müzesi, farklı zevkleri olan ziyaretçileri bekliyor.

Sanat denince güzel olması gerektiği gelir aklımıza. Eğitimi bile "Güzel Sanatlar" olarak verilir.  Fakat sanatın ne kadar göreceli olabileceği konusunda hem fikir olmuş, sanattan anladıkları çoğunluğa göre farklı olanlar için beklentileri karşılayacak bir kuruluş mevcut.  Kim bilir belki sizin de eseriniz burada sergilenebilecek kadar kötüdür 🙂

The Museum of Bad Art  yani “Kötü Sanat Müzesi”nde başarısız sanat eserleri muhafaza edilerek Boston'da ve webde ziyaret edilebiliyor. Fikir 1994 yılında antika dükkanı sahibi Scott Wilson'ın Boston'ın Roslindale mahallesinde bir çöp kutusunda 'Lucy in the Field with Flowers' isimli resmi arkadaşlarına göstermesiyle ortaya çıkmıştır. Farklı sanat zevklerine sahip kişilerin talep göstermesiyle birlikte, bit pazarı, ikinci el dükkanları ve çöp kutularından bu tarz eserler toplamaya devam etmiştir. MOBA yani The Museum of Bad Art’ın Massachusetts‘te üç galerisi bulunuyor ve müzede tek seferde 70 esere kadar sergilenebiliyor. Müzenin koleksiyonu ise esasen 600 parçadan oluşuyor.

Sloganı 'Art too bad too be ignored' (Görmezden gelinemeyecek kadar kötü sanat) olan müze, iki ayrı hırsızlık vakasına bile sahne oldu. 1996'da yine çöpten bulunmuş olan 'Eileen' çalındı. Müze resim için tam 6 buçuk dolarlık bir ödül kondu, sonra ödül 36 dolara çıkarıldı. Hırsızlıktan 10 yıl sonra reism için 5 bin dolar talep eden bir fidye notu gönderildi, fidye verilmemesine rağmen tablo geri verildi.

Yorumlar

yorum

BU YAZIYA EMOJİ İLE TEPKİ VER

Bayıldım Bayıldım
3
Bayıldım
Yapma bunu Yapma bunu
3
Yapma bunu
Üzüldüm Üzüldüm
3
Üzüldüm
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
1
Beğenmedim
Alkışlıyorum Alkışlıyorum
3
Alkışlıyorum

Kötü Sanat Müzesi

Giriş

Captcha!
Üye olmak ister misin?
üye ol

Şifreyi unuttum

Geri
Giriş

üye ol

Captcha!
Geri
Giriş
Choose A Format
Trivia quiz
Poll
Story
List
Open List
Ranked List
Meme
Video
Image