Kadıköy’de Arda Turan’a Tezahürat Volkan’a Islık


Fenerbahçe’nin tribün gruplarından bir tanesi olarak bilinen Genç Fenerbahçeliler tribün grubu kurucularından olan Sefa Kalya (Sefa Reis), 13 Ocak 2016 günü hayata gözlerini yummuştu. Taksimde kaldığı bir otelde, kalp krizi geçirmesi sonucu vefat eden 43 yaşındaki Sefa Kalya, tüm taraftar gruplarının saygısını ve sevgisini taşıyordu. Cenazesine katılan bütün taraftar grupları ”İşte hayat, işte cefa, bu alemde kral Sefa!” sloglanlarıyla Kalya’ya olan sevgilerini dillere getirmişlerdi. Sefa Kalya, birçok tribün olaylarına girmiş, Fenerbahçe için cezalar çekmiş olsa da, Fenerbahçe sevgisini yüreğinde yanan bir ateşle taşıdığı bilinmektedir.

Cenazeye katılan tüm taraftar gruplarının Kalya’nın bağlı olduğu Genç Fenerbahçeliler Tribün Grubu’na taziye dileklerini sunması, tek bir renk altında toplanması taraftarın özellikle böyle konularda hassasiyetini göstermişti. Fakat ilgi çeken konu ise, Sefa Kalya’nın iletişim kurduğu birçok  futbolcunun ve Fenerbahçe yönetiminin Sefa Kalya’nın vefatına baş sağlığı mesajı yayınlamaması, cenaze törenine katılmaması oldu.

Alex de Souza  (Eski Fenerbahçe futbolcusu,Brezilya), Kalya’nın ölüm haberini aldığı an sosyal medya hesabından ”Sefa’ya Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır diliyorum.” sözlerini paylaştı.

Barcelona’lı milli futbolcumuz Arda Turan ise, Sefa Kalya’nın cenazesine çelenk göndermiş; bu davranışıyla Fenerbahçe taraftarlarının saygısını ve sevgisini kazanmıştı. Fenerbahçe taraftarları Kadıköy’de oynanan Rize Spor maçında ”Arda Turan oley” tezahüratları ile Arda’ya olan teşekkürünü dile getirmişlerdi. Ayrıca cenazeye katılmayan Volkan Demirel’i ıslıklayan taraftarlar, tribünde açtığı pankartlarla Sefa Kalya’ya olan bağlılıklarını gösterdi.

Sefa Kalya’ya rahmet, sevenlerine sabır diliyoruz. Ruhu şad olsun!

Fenerbahçe’nin ezeli rakibi Galatasaray’ın taraftarları Sefa Kalya’nın ölümü ardından büyük bir üzüntü yaşamış, hem cenazeye katılmış hem de çelenk göndermişlerdi.

s-7dd7bf05495fbcacd48cbbacaa17924896a811ee

 

Yorumlar

yorum

BU YAZIYA EMOJİ İLE TEPKİ VER

Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Yapma bunu Yapma bunu
1
Yapma bunu
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Alkışlıyorum Alkışlıyorum
0
Alkışlıyorum

Kadıköy’de Arda Turan’a Tezahürat Volkan’a Islık

Giriş

Captcha!
Üye olmak ister misin?
üye ol

Şifreyi unuttum

Geri
Giriş

üye ol

Captcha!
Geri
Giriş
Choose A Format
Trivia quiz
Poll
Story
List
Open List
Ranked List
Meme
Video
Image