HABER

Google Bilim Fuarı

Sadece ”arama motoru” olarak bilinen ve günde milyonlarca kez ziyaret edilen Google, teknoloji ve bilimin destekçisi olduğunu bir kez daha gösterdi. İnternet’te bir çok alanda bizlere hizmet veren Google, ”Google Science Fair (Google Bilim Fuarı)” isimli bir proje ile, gençlerin projelerini sunmasında aracı oldu.

13-15 ve 16-18 yaş gruplarının iki ayrı yaş kategorisi halinde yarışmaya katılmasıyla, ortaya ”keşke proje hayata geçse” diyebileceğimiz  altın değerinde projeler ortaya çıktı.

Hayatın bir çok alanına kolaylık ve daha kaliteli bir yaşam sağlamak için genç beyinlerin ortaya koyduğu projeler arasında Türkiye’den 15 yaşındaki İlayda Sırbaş ve Ezgi Tezer’inde ortak projesi vardı. Projenin konusu ve detayı hakkında bilgi almak için, buraya tıklayabilirsiniz.

Projeler arasında en çok ilgi gören ve beğenilen, Güney Afrika’lı 16 yaşındaki Kiara Nirghin’in ”Kuraklığa Karşı Savaşta Meyvelerden Yararlanma” başlıklı projesi oldu. Kiara Nirghin, 50.000 ABD Doları Eğitim Bursu ödülünü Google’dan almayı başardı. (Projede birçok ödül veriliyor, her ödül veren farklı sponsor.)

Google Science Fair’de birçok ülkeden genç beyinlerin, projeleri var. İsterseniz birde buraya tıklayarak, Fuar’da ki projelere göz atın.

POPÜLER HABERLER

To Top
css.php