Facebook, Snapchat’e Rakip Olmaya Hazırlanıyor


Ünlü sosyal medya mecraları rakiplerinin büyük ilgi gören özelliklerini ödünç almaya devam ediyor.Facebook da bir zamanlar satın alamadığı Snapchat‘in bazı özelliklerini Facebook Messenger’a eklemeyi planlıyor. Messenger’a eklenecek olan hikayeler özelliği Polonya‘da denenmeye başlandı.

Kullanıcıların birbirlerine fotoğraf ve kısa videolar yollamasına olanak sağlayan Snapchat bu özelliğiyle kısa sürede büyük ilgi görmeyi başarmıştı. Ağustos ayında Instagram da Snapchat’e benzer bir özelliği devreye sokmuştu. Instagram hesabı sahipleri kısa video ve fotoğrafları profilleri üzerinden paylaşmaya başlamıştı. Üzerinde oynanabilen, yazı veya çıkartma eklenebilen bu görüntülerin ömrü24 saat olarak belirlenmişti. Şimdi Facebook benzer bir özelliği Messenger’a eklemeyi planlıyor. “Messenger Day” ismiyle anılan özellik ilk olarak Polonya’da bir grup kullanıcı üzerinde deneniyor.

Messenger sözcüsü test edilen bu özellik hakkında konuştu. Yapılan çalışmaları “İnsanların Messenger’a gelip gündelik hayatlarını aile ve arkadaşlarıyla paylaştığını biliyoruz. Polonya’da ufak bir grupla yaptığımız testler ile kullanıcıların bu güncellemeleri görsel olarak yapmasını sağlayacağız. Şimdilik bu çalışmaları resmi olarak duyurulacak aşamada değiliz.” sözleriyle özetledi.

Daha önce yapılan haberlere göre Facebook, 2013 senesinde 3 milyon dolara Snapchat’i satın almak istemiş ve başarılı olamamıştı.

facebookmessenger2

Kaynak: ( http://www.log.com.tr/facebook-snapchate-rakip-olmaya-hazirlaniyor/ )

Yorumlar

yorum

BU YAZIYA EMOJİ İLE TEPKİ VER

Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Yapma bunu Yapma bunu
0
Yapma bunu
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Alkışlıyorum Alkışlıyorum
0
Alkışlıyorum

Facebook, Snapchat’e Rakip Olmaya Hazırlanıyor

Giriş

Captcha!
Üye olmak ister misin?
üye ol

Şifreyi unuttum

Geri
Giriş

üye ol

Captcha!
Geri
Giriş
Choose A Format
Trivia quiz
Poll
Story
List
Open List
Ranked List
Meme
Video
Image