Engelliler Hakkında Yapılmış 5 Güzel Film


Her geçen gün duyarsızlaştığımız; kendimizi, ama yalnızca kendimizi düşündüğümüz şu dünyada biraz olsun durup çevremizde olup bitenleri kontrol etmeliyiz. Kimler nelerle boğuşuyor, kimler hangi zorlukların üstesinden gelerek başarılara erişiyor ve kimler hangi zorlukların altında eziliyor. Tüm bu sorular kafamızı kurcalamak zorunda. Belki bu bir kitapla olur, belki bir filmle belki de bir insanla, neyle nasıl olacağı bilinmez ama hayatımızda bu hassasiyeti, bu duyarlılığı oturtmak zorundayız.

5. Scent of a Woman (Kadın Kokusu,1992)
scent-of-a-woman-kadin-kosusu-1992-full-izle-285
Emekli Albay Frank gözlerinin görmemesi sebebiyle kendisine yardım etmesi için paraya ihtiyacı olan ve bir kolej öğrencisi olan Charlie’yi işe alır. Charlie her ne kadar bu işin kolay olacağını düşünse de işler umduğu gibi gitmez zira Frank çok farklı bir insandır. Frank, haftasonu için yaptığı çok çok özel planına bakıcısını da dahil eder. Çok şık, zarif, kadınların konuşulduğu, hayatın yaşandığı, Alfred James Pacino‘nun zirve oyunculuğuyla damga vurduğu Oscar ödüllü muazzam bir film.

4. Temple Grandin (2010)
Temple-Grandin-T-1920x1080
Bir TV Filmi olarak karşımıza çıkan yapım otizmli bir çocuğun bilim insanlığına doğru yaptığı yolculuğu anlatıyor. Bir biyografi filmi olan Temple Grandin büyük bir başarı hikayesini gerçekten hayat dersi vererek başarılı bir şekilde seyirciyle buluşturuyor. Emmy ve Altın Küre ödüllü filmin başarısı tescilli.

3. Black (Siyah,20015)
Black-2005-Free-Movie-Download-720p-31
Gözleri görmeyen ve kulağı duymayan bir kızın öğretmeniyle birlikte hayata tutunuşunu anlatan film Hint sinemasının en önemli eserlerinden.

2. The Intouchables (Can Dostum,2011)

movies-like-Intouchables-1024x512
Bir paraşüt kazası sonucu boyundan aşağısı felç kalan Philippe kendisine yardım etmesi için bir bakıcı tutar lakin bakıcısıyla tamamiyle zıt karakterlere sahiptir.Ortak noktalarının olmayışı onları çok daha sıkı bir dostluğa götürecektir.

1 .Forrest Gump (1994)

o-FORREST-GUMP-facebook
Sinema tarihinin kült filmlerinden biri olan Forrest Gump, zeka seviyesi olarak çok çok düşük bir çocuğun hikayesini anlatıyor.Zeka olarak her ne kadar geri olsada atletik ve fiziksel olarak vücudunda hiçbir noksanı olmayan Forrest, hayal edilemez başarılara imza atıyor. Film müthiş sürükleyici bir hikayeyle yüzleri güldürüyor. Tom Hanks’in müthiş oyunculuğuyla ve aldığı ödüllerle göz dolduran film çoğu eleştirmenin listesinde sinema tarihinin en iyi filmlerinden biri olarak yer tutuyor

Yorumlar

yorum

BU YAZIYA EMOJİ İLE TEPKİ VER

Bayıldım Bayıldım
1
Bayıldım
Yapma bunu Yapma bunu
1
Yapma bunu
Üzüldüm Üzüldüm
2
Üzüldüm
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Alkışlıyorum Alkışlıyorum
0
Alkışlıyorum

Engelliler Hakkında Yapılmış 5 Güzel Film

Giriş

Captcha!
Üye olmak ister misin?
üye ol

Şifreyi unuttum

Geri
Giriş

üye ol

Captcha!
Geri
Giriş
Choose A Format
Trivia quiz
Poll
Story
List
Open List
Ranked List
Meme
Video
Image