Dalışçılara Özel Su Altında Su İçmeyi Sağlayan Şişe


Kulağa her ne kadar garip gelse de içilebilir suya ne zaman ihtiyaç duyacağınızı bilemezsiniz; özellikle de dalışla ilgileniyorsanız.

Aletli dalış (scuba diving) yapan kullanıcılar için tasarlanmış özel şişe, su altında kullanıcıların içilebilir su tüketmesini sağlıyor. K-Design Award ödüllü tasarım, Koreli öğrencilere ait. Dong Wha Park, Yoonji Lee ve Jisu Yun’un imzasını taşıyan tasarım, aletli dalış yapan kullanıcıların 30 ila 90 dakika boyunca su altında kaldıklarına ve bu sporun kullanıcıyı oldukça susatabileceğine dikkat çekiyor. Denizdeki yüksek tuz miktarı deniz suyu tüketimini imkansız hale getirirken, aynı zamanda osmotik basınç yüzünden dehidrasyona sebep oluyor. Bunu önlemek amacıyla tasarlanan Scubar, dalışçıların yeterli miktarda temiz suyu almasını sağlıyor.

Şişenin çalışma prensipleri ise oldukça akılcı. Scubar‘ın üstünde yer alan tuşa basıldığında şişenin ağız kısmından jelatin kapsül içine hapsedilmiş temiz su kullanıcıya iletiliyor. Kullanıcının ağzında eriyen kapsül suyu serbest bırakıyor. Dalış sırasında denizin içinde rahatlıkla görünebilmesi için beyaz renkte üretilen Sucubar, aynı zamanda kalın deniz eldivenleri ve maskesiyle de rahatlıkla kullanılabilecek şekilde tasarlanmış. Tasarım ödüllü ürünün seri üretiminin gerçekleştirilip gerçekleştirilmeyeceği bilinmiyor.

도록 이미지

도록 이미지

도록 이미지

Kaynak: ( http://kdesignaward.com/exhibition/58052?ckattempt=2 )

Yorumlar

yorum

BU YAZIYA EMOJİ İLE TEPKİ VER

Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Yapma bunu Yapma bunu
0
Yapma bunu
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Alkışlıyorum Alkışlıyorum
0
Alkışlıyorum

Dalışçılara Özel Su Altında Su İçmeyi Sağlayan Şişe

Giriş

Captcha!
Üye olmak ister misin?
üye ol

Şifreyi unuttum

Geri
Giriş

üye ol

Captcha!
Geri
Giriş
Choose A Format
Trivia quiz
Poll
Story
List
Open List
Ranked List
Meme
Video
Image