Bir Kırmızı Kart da Gazeteciye!


Bilindiği üzere futbol müsabakalarında hakemler kırmızı kartını saha içerisinde topun peşinde koşan 22 oyuncuya, yedek kulübesinde oyuna girmek için bekleyen yedek oyuncuya, takımın saha içindeki koordinesini sağlayan teknik direktöre gösterebilir.

Bugün, futbol sahalarında ender rastlanacak nitelikle bir olayı sizlerle paylaşacağım. Şimdi sizlerle biraz maziye dönelim. Zonguldak Spor’un Süper Lig zamanlarında, Galatasaray ile oynadığı bir maçta, yerel gazetecinin kırmızı kart gördüğünü gelin hep birlikte okuyalım.

Tunca Par, Zonguldak şehrinin en eski gazetecelerindendir. Bu şehirde mesleğini en iyi şekilde yapan Tunca Par, o zamanlar  Sabah Gazetesi’nin (o zaman ki adıyla Bâb-ı Ali’de Sabah) Zonguldak muhabiriydi. Birçok gazetede çalışmış olan Par, Zonguldak Spor ve şehrinin sorunlarını sürekli gündeme getirirdi. İçindeki Zonguldak Spor sevdasıyla bilinirdi.

11 Mayıs 1975 tarihinde oynanan Zonguldak Spor’un Galatasaray’ı kendi evinde 3-0 mağlup ettiği maçta, Par saha kenarında foto muhabirliği yapmaktaydı. Yukarıda da bahsettiğim gibi Zonguldak Spor sevdası ile bilinen Par, takımının gol attığı esnada saha kenarında gazetecilere ve foto muhabirlerine ayrılan alandan ayrılıp golün heyecanı ile top daha filelere değmeden ellerini kaldırıp ”goool” diye bağırmıştı. Kalecinin dikkatini dağıttığı gerekçesiyle, hakemin kırmızı kartına maruz kalan Tunca Par, saha kenarından uzaklaştırılmıştı.

Fotoğraf pusulagazetesi.com'dan alınmıştır.
Fotoğraf pusulagazetesi.com’dan alınmıştır.

Yorumlar

yorum

BU YAZIYA EMOJİ İLE TEPKİ VER

Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Yapma bunu Yapma bunu
0
Yapma bunu
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Alkışlıyorum Alkışlıyorum
0
Alkışlıyorum

Bir Kırmızı Kart da Gazeteciye!

Giriş

Captcha!
Üye olmak ister misin?
üye ol

Şifreyi unuttum

Geri
Giriş

üye ol

Captcha!
Geri
Giriş
Choose A Format
Trivia quiz
Poll
Story
List
Open List
Ranked List
Meme
Video
Image