Bir Facebook İletisi Sayesinde Restaurantı İzdihama Uğrayan Yaşlı Adam


Bir başkasının hayatına ne kadar etki edebileceğinizi harekete geçmeden bilemezsiniz. Hayatında yaratacağınız farkın sizi de bambaşka noktalara taşıyacağı kesin.

Bunun en güzel örneklerinden biri Lethbridge, Kanada’da yer alan Whitbie’s Fish & Chips mekanının 70 yaşındaki sahibi, John McMillan’ın başına geldi.

31 yaşındaki Colin Ross,Alberta’da o dönem bir çok insan gibi yağ endüstrisindeki işinden çıkartılmıştı. Fakat bu onun başkaları için de düşünmesini etkileyecek bir unsur değildi.

1

Bir cumartesi günü ilk kez Whitbie’s Fish & Chips adlı bu restauranta uğradı. Yediği yemek ve servisten çok memnun kalan Colin mekanda kendisinden başka kimsenin olmamasına şaşırarak sebebini John’a sorduğunda  restaurantın müşteri çekemediğini bu sebepten dolayı kendi masraflarını bile karşılamakta zorlandığını öğrendi.

3

Pazarlama işlerinde de tecrübesi bulunan Colin, sosyal medya aracılığıyla yardımcı olabileceğini düşünerek Facebook’tan durumu aktaran bir yazıyla mekana en azından bir kere uğramaları konusunda rica bulundu.Gönderi 8.000’den fazla paylaşıldı ve mekanda tam anlamıyla izdiham yaşandı. Mekanda ilk defa kuyruklar oluştu.

5

 

Colin’in gönderisinde yazanlar ise şu şekilde;

“Bugün sadece mekanın sahibi olan 70 yaşındaki beyefendiden başka kimsenin bulunmadığı Whitbie’s Fish & Chips’i ilk kez ziyaret ettim. Ona işlerin nasıl gittiğini sordum ve bana günü sonunda kendisine bile bir ücret ödeyemediğini söyledi. Bu gerçekten beni rahatsız etti. İnsanların durumunun iyi olmasını istiyorum, özellikle de zamanını buna ayıran 70 yaşındaki bu adamın. Mekanın sahibi gerçekten klas bir adamdı, yani ben Lethbridge’deki herkesten bu çalışkan adamı desteklemek için bu gönderiyi paylaşmalarını rica ediyorum, o bunu gerçekten hak ediyor.”

Capture

 

McMilan’ın Global News ile olan röportajında söylediğine göre, balık ve kızartma restoranı açmak onun için her zaman bir hayaldi. Şimdi Ross’un gönderisi sayesinde hayali gerçek oldu ve yüzlerce insan restorana akın etmeye başladı. McMilan “Bunu sadece iyi niyetinden yaptı. Lethbridge buraya geldi ve herkes bunu sadece iyi niyetinden yaptı.” dedi.

4

Yorumlar

yorum

BU YAZIYA EMOJİ İLE TEPKİ VER

Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Yapma bunu Yapma bunu
0
Yapma bunu
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Alkışlıyorum Alkışlıyorum
0
Alkışlıyorum

Bir Facebook İletisi Sayesinde Restaurantı İzdihama Uğrayan Yaşlı Adam

Giriş

Captcha!
Üye olmak ister misin?
üye ol

Şifreyi unuttum

Geri
Giriş

üye ol

Captcha!
Geri
Giriş
Choose A Format
Trivia quiz
Poll
Story
List
Open List
Ranked List
Meme
Video
Image