SPOR

Bilerek Kendi Kalesine Gol Attı

Sakarya Spor – Kocaeli Spor arasında hem sahadaki hemde tribünlerde ki çekişme senelerdir çizgisinden hiç şaşmamıştır. Futbolcusu, taraftarı bu rekabetin başlıca figürlerindendir. İki takımda bir dönem büyük futbol takımlarına karşı başarıyla mücadele etmiş, üst liglerde üst sıralarda yer almış, zamanla maddi kayıplara uğrayıp üst liglerden düşmüştür.

8 Mayıs 2011 tarihinde, Sakarya’nın ev sahipliği yaptığı Spor Toto Süper Lig 2. Lig Kırmızı Grup  Sakarya Spor- Kocaeli Spor mücadelesinde yine sahalarda kıran kırana mücadele vardı. 2010 senesinde aralarında oynanan en son maçı Kocaeli 2-0 kazanmış, hanesine 3 puan yazdırmıştı.

Sakarya Spor, maça 29. dakikada Mesut Morgül’ün golüyle 1-0 öne geçti. İlk yarı Sakarya Spor’un üstünlüğüyle tamamlandı. İkinci yarı başlar başlamaz 46. dakikada İlkay Demir ile golü buldu. Bu golden 4 dakika sonra Samet Katanalp’in golüyle Kocaeli Spor maçtaki ilk ve son golünü attı. 70. dakikada Levent Demiray, 74. dakikada Yasin Görkem Arslan’ın golüyle kendi evinde 4-1 öne geçen Sakarya Spor kalan dakikalarda rahat oyun oynadı. Tribünlerde, Sakarya Sporun bu skorla önde olması büyük mutluluk yarattı. Skor onlar için çok büyük bir anlam ifade ediyordu. 4-1, birleştirince 41 yani Kocaeli’nin plaka kodu. Rakip taraftarları ve oyuncuları galeyana getirmek için bir numaralı etken. 🙂

Tribünlerde 4. golün gelmesiyle beraber takımlarının lehine, Kocaeli’nin aleyhine tezahüratlar yükselince, Kocaeli Sporlu ortasaha oyuncusu Gökhan Bozkaya 4-1’lik skoru bozmak için kendi kalesine gol atarak skoru 5-1 yaptı. Maç 5-1 Sakarya Spor’un üstünlüğüyle tamamlandı. Bu skordan sonra, Kocaeli Spor taraftarları ve Sakarya Spor taraftarları maç sonu büyük gerginlik yaşadılar. Kocaeli Spor taraftarları kendilerini İzmit’e getirecek olan, otobüslerin camlarını kırdı.

Maçın ardından Kocaeli Spor yönetimi kendi kalesine gol atan Gökhan Bozkaya, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’ndan 3 maç ceza aldı.

2010-2011 sezonunda Sakarya Spor kendisinin plakası 54 puanla ligi 4. sırada, Kocaeli Spor 39 puanla 12. sırada tamamladı.

POPÜLER HABERLER

To Top
css.php