Başarılı İnsanların Farkına Vardığı 8 Gerçek


SAN FRANCISCO - JANUARY 27: Apple Inc. CEO Steve Jobs demonstrates the new iPad as he speaks during an Apple Special Event at Yerba Buena Center for the Arts January 27, 2010 in San Francisco, California. Apple introduced its latest creation, the iPad, a mobile tablet browsing device that is a cross between the iPhone and a MacBook laptop. (Photo by Justin Sullivan/Getty Images)

Bir çok insan başarısız olsalar dahi bunu kabul etmezler. Bir çok kişi başarıyı ev, araba, para zannediyor. Fakat gerçek başarılı insanların farkına vardıkları 9 kriter var. İşte o kriterler…

1. Evrenin merkezinde hiç bir zaman değilsin ve olmadın.

Bir çoğumuz başarılı insanların kendilerini dünyanın merkezinde zannetmelerinden yakınırız. Fakat onlar sadece bu dünyada küçücük bir toz parçası gibi. Gerçek başarı ise karşı taraf ile her zaman empati kurabilen, insanların duygularına değer veren ve onların hayallerini de en az kendi hayalleri kadar önemsemektir.

2. Her zaman pozitif oldun

Her zaman pozitif olmaya çalışın çünkü siz ne kadar poziti olursanız karşınıza çıkan engellere karşı da o kadar soğukkanlı müdahale edersiniz. Çıkacak her sorunda iyi ve kötü yanları görebilmeyi her zaman hayata pozitif bakmayı bilen insanlar başarır.

3. Yaptığın her hata sonsuza kadar sürmez

Hata yapmadan tecrübeyi hiç bir zaman kazanamazsın. Eğer bir işinde hata yaparsan bunun sonsuza kadar süreceğini hiç bir zaman düşünme. Uzun vadede gelecek olan başarının sırrı hiç bir zaman geçmişe saplanıp kalmamak olacak.

4. Olaylara farklı açıdan bakmayı biliyorsun.

Ters giden her şeyde hayatının en kötü gününün geçtiğini düşünme sakın. Senin durumundan daha kötü durumda olan insanları düşün. Afrika’da yiyecek bulamayan halkı, Afganistan’da sürekli savaşta olan halkı getir aklına. Sana çok büyük gelen sorunların dünya üzerinde çoğu kişinin sahip olamayacağı kadar güzel avantajlar olduğunu unutma.

5. İhtiyacın olduğunda yardım istemekten çekinmeyen birisisin.

Gerçekten başarılı olan insan mükemmel olmadığının farkındadır. Eksik yönlerini bilir ve hiç bir zaman bunları saklamaz. Hiç bir zaman yardım istemekten çekinme.

6. Hayatta her zaman birileri kaybederken başkaları kazanmaz. Bunun farkında olan birisin.

Birisinin büyük bir başarı elde etmesi senin “tüh ya fırsatı kaçırdık” demeni gerektirmez. Birileri başarılı olduğu zaman sen başarısız olmazsın.

7. Başkalarının ne düşündüğü senin umrunda değil.

Bu cümleyi bencillik olarak algılama. Birilerine bir şeyler kanıtlamak zorunda değilsin. Kendi prensiplerin doğrultusunda hayatından keyif alıyorsan gerisi umrunda olmasın.

8. Değiştiremeyeceğiniz şeyleri kabul ediyor, değiştirebildiklerini değiştiriyorsun.

İşten atıldın, bunu değiştiremezsin. Fakat neden işten atıldığının analizini yaparak eksik olduğun konuları düşünüp kendini değiştirebilirsin. İşte o gün gerçekten başarılı olacaksın.

kaynak: http://www.businessinsider.com/youre-successful-even-if-it-doesnt-feel-like-it-2016-7?utm_content=buffere3c82&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer
(burada 9 madde diyor ama bir iki maddeyi tek madde olarak yazdık. sana 9 madde lazımsa sen ayırabilirsin)

Yorumlar

yorum

BU YAZIYA EMOJİ İLE TEPKİ VER

Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Yapma bunu Yapma bunu
0
Yapma bunu
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
2
Beğenmedim
Alkışlıyorum Alkışlıyorum
0
Alkışlıyorum

Başarılı İnsanların Farkına Vardığı 8 Gerçek

Giriş

Captcha!
Üye olmak ister misin?
üye ol

Şifreyi unuttum

Geri
Giriş

üye ol

Captcha!
Geri
Giriş
Choose A Format
Trivia quiz
Poll
Story
List
Open List
Ranked List
Meme
Video
Image