Asla Dokunmamanız Gereken 8 Yaratık


1. JAPON DAĞ SÜLÜĞÜ
japon-dag-sulugu_780x581-2h2r7hwz2b

Bu hayvan hakkında en korkunç şey diğer sülükler gibi suda yaşama zorunluluğu olmaması ve kurbanlarının üstüne ağaçlardan atlayabilmesidir. Eğer fark etmezseniz salgıladığı özel bir kimyasal ile kanınızı sizden habersiz emer.

2. DEV KUŞ YİYEN
dev-kus-yiyen_780x582-71ezvb1140

Tarantula ailesinden gelmektedir ve gerçekten büyüklerdir. 30cm boyuta kadar büyüyebildikleri kaydedilmektedir. Pençeleride 2,5cm ye kadar uzayabilir.

3. DEV JAPON EŞEKARISI
dev-japon-esekarisi_780x520-2vv0tlwdtf

Bu arılar zehir tükürüyor ve tükürdükleri zehir insan etini eritebiliyor. Yavrularını başka arılar ile besliyorlar. Büyük oldukları için 80km mesafeyi 1 günde gidebilirler.

4. BOT SİNEĞİ
bot-sinegi_780x606-drppg6sjec

Bu hayvan sivri sinekler gibi insanları ısırıyor.  Bu sırada ise larvalarını insan vücuduna yerleştiriyor. Böylece larvalar insan etinden beslenerek büyüyor. Büyüdükten sonra dışarıya çıkıyor eğer çıkmaz ise boyutu büyüyor bu durumda çıkartılabilmesi için ameliyat masasına yatmak gerekiyor.

5. BRAHMİN GÜVESİ
brahmin-guvesi_780x468-hi9xqmk8js

Bu böceğin insanlar açısından bir zararı yok. Ancak birebir karşılaşan insanlar iskeletimsi görüntüsünden dolayı kendilerini yeterince korkuttuğunu belirtiyor.

6.SUIKAST BÖCEĞİ
suikast-bocegi_780x438-hobpf439ji

Suikast böceği unvan’ının hakkını gerçekten veriyor. Avının içindeki sıvısını içip bitirdikten sonra avın vücudunu atmıyor. Onun yerine sırtına koyup kamuflaj olarak kullanıyor. Böylece sırtında karıncalar ile geldikleri yuvaya gittiğinde karınca gibi koktuğu için kovalamak zorunda kalmadan avlarını yakalıyor. Diğer adı ise öpücük böceğidir çünkü eğer insan’a doğru yönelirse direk insanın yüzünü hedef alıyor. Yediği hayvanlar parazit taşıyorsa insanlara geçirme olasılığıda artıyor.

7.ŞERİT SOLUCAN
serit-solucan_780x585-f2ny8au9vl

2015 yılında yayınlanan bir video sonrasında insanlar korkudan evlerini karış karış aramaya başlamıştı. Avını ağzından çıkardığı ağ benzeri sıvıyla felç eden bu yaratık insanlara zarar verecek bir yapıya sahip değil. Ancak korkutacak kadar da şekli vardır.

Kaynak: (ofpof.com)

Yorumlar

yorum

BU YAZIYA EMOJİ İLE TEPKİ VER

Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Yapma bunu Yapma bunu
0
Yapma bunu
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Alkışlıyorum Alkışlıyorum
0
Alkışlıyorum

Asla Dokunmamanız Gereken 8 Yaratık

Giriş

Captcha!
Üye olmak ister misin?
üye ol

Şifreyi unuttum

Geri
Giriş

üye ol

Captcha!
Geri
Giriş
Choose A Format
Trivia quiz
Poll
Story
List
Open List
Ranked List
Meme
Video
Image