SPOR

18 Yaşında Irkçı Tezahüratlara Maruz Kaldı

6 Haziran 2001, İtalya Seria B Ligi…

Ligte küme düşmemek için çabalayan Treviso, Genoa deplasmanında. Haliyle Treviso taraftarları takımının küme düşmesini istemiyor ve Genoa’ya akın ediyor. Treviso tribünleri tıklım tıklım. Bu maç hem onlar için hem de futbolcular için büyük önem taşıyor. Kim ister ki tuttuğu takımın, oynadığı takımın küme düşmesini ?

Herkesin beklediği maç başlıyor. Küme potasındaki Treviso, 2-1 geriye düşüyor ve taraftarlar bu durumu protesto ediyor. Treviso teknik direktörü 18 yaşındaki Nijeryalı isim Akeem Omolade‘yi oyuna alıyor. Akeem Omolade taraftarın istediği performansı gösteremiyor ve oyundan ister istemez soğuyor. Omolade’nin ayağına top gelince, Treviso’nun yani formasını giydiği takımın taraftarları onu ıslıklıyor. Hatta ıslıklamakla kalmıyor, top Omolade’de iken maymun sesleri çıkartıp beraberinde ırkçı tezahüratlar getiriyor. Taraftarlar maçın bitimine 15 dakika kala tribünü terkediyor. Treviso bu kötü atmosferden istediği sonuçla ayrılamıyor ve küme düşüyor.

Treviso’lu futbolcular beraberinde teknik heyet, takım arkadaşları Omolade’ye yapılan ırkçı saldırıya tepki göstermek için bir sonraki maça suratlarını siyaha boyayarak çıktılar. Genç oyuncu Treviso’nun küme düşmesiyle beraber İtalya’nın başarılı kulüplerinden olan Torino’ya transfer oldu.

treviso_caso_omolade_ansa

 

 

POPÜLER HABERLER

To Top
css.php