18 Yaşında Irkçı Tezahüratlara Maruz Kaldı


6 Haziran 2001, İtalya Seria B Ligi…

Ligte küme düşmemek için çabalayan Treviso, Genoa deplasmanında. Haliyle Treviso taraftarları takımının küme düşmesini istemiyor ve Genoa’ya akın ediyor. Treviso tribünleri tıklım tıklım. Bu maç hem onlar için hem de futbolcular için büyük önem taşıyor. Kim ister ki tuttuğu takımın, oynadığı takımın küme düşmesini ?

Herkesin beklediği maç başlıyor. Küme potasındaki Treviso, 2-1 geriye düşüyor ve taraftarlar bu durumu protesto ediyor. Treviso teknik direktörü 18 yaşındaki Nijeryalı isim Akeem Omolade‘yi oyuna alıyor. Akeem Omolade taraftarın istediği performansı gösteremiyor ve oyundan ister istemez soğuyor. Omolade’nin ayağına top gelince, Treviso’nun yani formasını giydiği takımın taraftarları onu ıslıklıyor. Hatta ıslıklamakla kalmıyor, top Omolade’de iken maymun sesleri çıkartıp beraberinde ırkçı tezahüratlar getiriyor. Taraftarlar maçın bitimine 15 dakika kala tribünü terkediyor. Treviso bu kötü atmosferden istediği sonuçla ayrılamıyor ve küme düşüyor.

Treviso’lu futbolcular beraberinde teknik heyet, takım arkadaşları Omolade’ye yapılan ırkçı saldırıya tepki göstermek için bir sonraki maça suratlarını siyaha boyayarak çıktılar. Genç oyuncu Treviso’nun küme düşmesiyle beraber İtalya’nın başarılı kulüplerinden olan Torino’ya transfer oldu.

treviso_caso_omolade_ansa

 

 

Yorumlar

yorum

BU YAZIYA EMOJİ İLE TEPKİ VER

Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Yapma bunu Yapma bunu
0
Yapma bunu
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Alkışlıyorum Alkışlıyorum
0
Alkışlıyorum

18 Yaşında Irkçı Tezahüratlara Maruz Kaldı

Giriş

Captcha!
Üye olmak ister misin?
üye ol

Şifreyi unuttum

Geri
Giriş

üye ol

Captcha!
Geri
Giriş
Choose A Format
Trivia quiz
Poll
Story
List
Open List
Ranked List
Meme
Video
Image